وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از ادامه درگیری ها در قره باغ اطلاع داد

به گزارش مجله تور یک روزه، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز (دوشنبه) خاطرنشان کرد که درگیری های نظامی میان نیروهای ارتش این کشور و ارمنستان دیروز و بامداد امروز در محورهای مختلف منطقه مورد مناقشه قره باغ ادامه داشته است .

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از ادامه درگیری ها در قره باغ اطلاع داد

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا دوبلکس با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

بنابر این گزارش، نیروهای ارمنستان در جریان درگیری ها در محورهای آقدره - آقدام ، فضولی- هادروت - جبرایل متحمل تلفاتی شده و مقادیری از تجهیزات نظامی آنها از جمله 4 فروند خودرو زره پوش ، 11 فروند خودوری نظامی و سلاح های سنگین نابود شده است .

گزارش وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با اشاره به این که در حال حاضر نیروهای این کشور شرایط عملیاتی در کل جبهه را کنترل می نمایند، نیروهای ارمنی را به حمله توپخانه ای از صبح امروز به بعضی شهرستانهای جمهوری آذربایجان در نزدیکی خط مقدم جبهه از جمله آقجابدی ، گورانبوی ، ترتر و آقدام متهم کرد .

درگیری های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان از ششم مهر ماه جاری پس از یک وقفه چند هفته ای بار دیگر از سرگرفته شده است.

پس از درگیری های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیر) بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی از هر دو طرف شد، جنگ لفظی و بعضی تحرکات نظامی به تنش در منطقه قفقاز دامن زد و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش بینی نموده بود.

با وجود حصول توافق آتش بس در مذاکرات 10 اکتبر جاری وزیران امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مسکو، توافق آتش بس در چند روز اخیر در منطقه مورد مناقشه قره باغ بصورت مرتب نقض شده است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1173

به "وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از ادامه درگیری ها در قره باغ اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از ادامه درگیری ها در قره باغ اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید