نخست وزیر چین مبارزه با کوروناویروس را فرماندهی می نماید، شمار کشته شدگان به 81 نفر رسید

به گزارش مجله تور یک روزه، لی ککیانگ، نخست وزیر چین می گوید کوشش ها برای کنترل شیوع ویروس در شهر ووهان در مرکز این کشور را راهنمایی خواهد نمود و وعده داد فرستادن یاری به این منطقه را داد.

نخست وزیر چین مبارزه با کوروناویروس را فرماندهی می نماید، شمار کشته شدگان به 81 نفر رسید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران یه نقل از رویترز این سخنان نخست وزیر چین در هنگامی بیان می گردد که مقامات ایالت هوبئی که شهر ووهان در آن واقع شده است، با این انتقاد مردم روبرو هستند که به موقع به شیوع بیماری پاسخ نداده اند.

در همین حال، سهام در بازارهای دنیای به علت نگرانی درباره تاثیر مالی کوروناویروس بر چین، دومین اقتصاد بزرگ دنیا، محدودیت های مسافری اعمال شده در این کشور و تمدید مدت تعطیلات سال نوی قمری به کمترین مقدار در دو هفته اخیر رسیده است.

در حالیکه شمار تلفات ناشی از کوروناویروس جدید به 81 نفر و شمار افراد دچار عفونت به بالای 2700 نفر رسیده است، لی که یک لباس آبی محافظ پوشیده و ماسک زده بود، در شهر ووهان مرکز ایالت هوبئی، کانون شیوع اخیر از کارکنان پزشکی تشکر کرد و از آنها خواست به فکر محافظت خودشان باشند.

لی گفت که دستور رساندن ملزومات پزشکی و تضمین تامین اقلام مورد احتیاج مردم و ثابت ماندن قیمت ها را داده است. او همچنین گفت 2500 پرسنل پزشکی بیشتر در طول دو روز آینده به ووهان وارد می شوند.

لی، ارشدترین مقام چینی است که از هنگام آغاز شیوع کوورناویروس جدید از شهر ووهان ملاقات نموده است. او به بازرسی اقدامات برای مهار همه گیری در این شهر پرداخت و از محل ساخت بیمارستان جدید در این شهر که قرار است در طول 10 روز ساخته گردد، ملاقات کرد.

  • درباره کوروناویروس جدید چینی چه می دانیم؟

  • شهردار ووهان از مردم پوزش می خواهد

رسانه های اجتماعی چین که به شدت سانسور می شوند، مقامات محلی با موج فزاینده خشم عمومی درباره شیوه عملشان در مقابله با ویروس روبرو شده اند.

ژو شیانوانگ، شهردار ووهان در خصوص نادری از انتقاد از خود در میان مقامات چین به تلویزیون دولتی کشور گفت مدیریت بحران در شهر آنقدرها خوب نبوده است و می خواهد استعفا دهد.

شهر ووهان مرکز ایالت هوبئی با 11 میلیون نفر جمعیت تقریبا در تعطیلی کامل است و اغلب شهرهای دیگر ایالت هوبئی نیز که محل زندگی حدود 60 میلیون نفر هستند، درجاتی از منع مسافرت را به اجرا در آورده اند.

  • رئیس سازمان دنیای بهداشت به چین وارد می گردد

کوروناویروس جدید در ماه دسامبر گذشته از یک بازار فراورده های دریایی در ووهان منشا گرفت که به طور غیر قانونی حیوانات وحشی هم در آن فروخته می شد. هنوز دقیقا معلوم نیست که میزان مرگبار بودن این ویروس چقدر است و تا چه حدی به راحتی از انسانی به انسان دیگر منتقل می گردد.

ما شیاوئی، رئیس کمیسیون ملی بهداشت چین روز یکشنبه گفت دوره کمون یا پنهانی این ویروس (دوره ای که فرد حامل ویروس است، اما علامتی ندارد) از یک تا 14 روز متفاوت است و بر خلاف کوروناویروس عامل سارز، کوروناویروس در این دوره پنهانی به دیگران سرایت می نماید. این ویژگی کنترل همه گیری ویروس را مشکل می نماید.

سازمان دنیای بهداشت تخمین زده است که دوره پنهانی ویروس بین دو تا 10 روز باشد.

از طرف دیگر تئودور آدهانوم قبریسئوس، مدیر کل سازمان دنیای بهداشت وارد چین شد تا با مقامات این کشور که در حال مبارزه با شیوع کوروناویروس جدید هستند، ملاقات کند.

  • کورونا ویروس جدید چینی دارد قوی تر می گردد

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 644

به "نخست وزیر چین مبارزه با کوروناویروس را فرماندهی می نماید، شمار کشته شدگان به 81 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر چین مبارزه با کوروناویروس را فرماندهی می نماید، شمار کشته شدگان به 81 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید