موضع جدید کرملین درباره قره باغ و پاسخ به اتهام زنی ناوالنی

به گزارش مجله تور یک روزه، سخنگوی کرملین تاکید نمود، رئیس جمهوری روسیه و اعضای شورای امنیت ملی این کشور در نشست امروز (پنج شنبه) به خطر جدی در حال ظهور در منطقه ناگورنو-قره باغ به خاطر استقرار شبه نظامیان از سوریه و لیبی در این منطقه اشاره کردند.

موضع جدید کرملین درباره قره باغ و پاسخ به اتهام زنی ناوالنی

جهت دریافت خدمات قیمت طراحی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: شرکت نمایندگان در این نشست به خطر جدی در این منطقه در رابطه با انتقال شبه نظامیان از سوریه و لیبی به منطقه ناگورنو-قره باغ اشاره کردند.

وی اضافه کرد: در این نشست ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و شورای امنیت ملی کشور همچنین درباره همکاری با کشورهای همسایه صحبت کردند که به گفته پوتین این موضوع یکی از اولویت های سیاست خارجه روسیه محسوب می گردد.

پسکوف همچنین اظهار کرد: پوتین به شورای امنیت ملی روسیه گفت که بیانیه مشترکی را درخصوص منطقه ناگورنو-قره باغ با رهبران آمریکا و فرانسه آماده می نماید.

وی تاکید نمود: این جلسه عمدتا بر شرایط موجود در امتداد خط تماس در قره باغ متمرکز بود و شرکت نمایندگان در این مذاکرات نگرانی خود را نسبت به ادامه درگیری ها در قره باغ ابراز کردند.

سخنگوی کرملین اضافه کرد: پوتین به شرکت نمایندگان در این جلسه خبر داد که روسای جمهوری روسیه، آمریکا و فرانسه در حال تهیه بیانیه ای مشترک درخصوص منطه ناگورنو-قره باغ هستند.

سخنگوی کاخ کرملین، هرگونه اظهارنظر در مورد حمایت نظامی از هریک از طرفین درگیر در قره باغ را تحریک آمیز خواند.

دیمیتری پسکوف گفت: هرگونه اظهار نظر در مورد حمایت نظامی احتمالی از یکی از طرفین درگیر در قره باغ تحریک آمیز است.

سخنگوی کاخ کرملین در پاسخ به سوالی درباره مکاتبه بین ارمنستان و ترکیه در مورد مشارکت ارتش ترکیه در این درگیری ها گفت: ما در این مورد توضیحی نمی دهیم.

وی اضافه کرد: ما معتقدیم که هرگونه اظهار نظر درباره حمایت نظامی احتمالی از یکی از طرفین برای تشدید بیشتر تنش، تحریک آمیز است.

پسکوف تأکید کرد که کرملین در حال حاضر چنین اظهاراتی را بسیار مضر می داند.

سخنگوی کاخ کرملین گفت: ما معتقدیم که هرگونه مشارکت کشورهای ثالث در این رویارویی می تواند عواقب بسیار منفی به مراه داشته باشد.

پسکوف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اتهاماتی که الکسی ناوالنی، منتقد کرملین علیه پوتین مطرح نموده بی پایه و اساس، توهین آمیز و غیرقابل قبول است.

ناوالنی در مصاحبه ای با مجله آلمانی اشپیگل گفته است که پوتین مسؤول مسمومیت اوست.

پسکوف به خبرنگاران گفت: ما معتقدیم که چنین اتهاماتی علیه رئیس جمهوری روسیه کاملا بی پایه و اساس و غیرقابل قبول هستند. به علاوه ما بعضی اظهارات مطرح شده در این مجله آلمانی را توهین آمیز و غیرقابل قبول می دانیم. ما می خواهیم درباره این پرونده با برلین تحقیق کنیم و دلایل اتفاق اتفاق افتاده را تعیین سازیم. به همین منظور، ما احتیاج داریم تا اطلاعات را از افرادی که رد این مسمومیت را در این تحلیل گرفته اند، کسب کنیم.

پسکوف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پوتین در نجات جان ناوالنی دست داشته یا خیر، گفت: من نمی توانم این مساله را تایید کنم تنها می دانم که پزشکان اومسک در نجات جان ناوالنی نقش بسزایی داشتند.

وی اضافه کرد: ناوالنی کوشش می نماید تا خود را هم سطح پوتین کند و با اتهام زنی به رئیس جمهوری روسیه تظاهر می نماید که در رقابت های سیاسی مشارکت بسیاری دارد.

سخنگوی کرملین همچنین تاکید نمود: روسیه اطلاعاتی دارد که نشان می دهند ناوالنی با آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) همکاری می نماید و بیشتر از یک بار دستورالعمل هایی دریافت نموده است.

وی اضافه کرد: اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، ناوالنی با سرویس های ویژه غربی همکاری نمی نماید در حقیقت این سرویس های ویژه غربی هستند که با او کار می نمایند. این مساله حقیقت دارد که ما اطلاعاتی در این خصوص داریم حتی اگر بخواهم دقیقا به شما بگویم کارمندان سیا همین امروز با ناوالنی کار می نمایند. این نخستین بار نیست که ناوالنی دستورالعمل هایی دریافت می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1124

به "موضع جدید کرملین درباره قره باغ و پاسخ به اتهام زنی ناوالنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع جدید کرملین درباره قره باغ و پاسخ به اتهام زنی ناوالنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید