مواد اولیه و تجهیزات تولیدی؛ بیش ترین اقلام وارداتی به تهران

به گزارش مجله تور یک روزه، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران خاطرنشان کرد: تا به امروز نزدیک به 74 درصد پرونده های ثبت سفارش این استان تأیید شده و بیش ترین کالاهای وارد شده نیز شامل مواد اولیه واحدهای تولیدی، کالاهای اساسی و اولویت دار، تجهیزات و ماشین آلات واحدهای صنعتی بوده است.

مواد اولیه و تجهیزات تولیدی؛ بیش ترین اقلام وارداتی به تهران

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

یداله صادقی اظهار کرد: از 25 آذرماه سال 1397 تا به امروز بالغ بر 149 هزار پفراینده ثبت سفارش به کارتابل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران وارد شده که از این تعداد بالغ بر 110 هزار فقره تأیید و 36 هزار فقره رد شده و مابقی درحال آنالیز و اعلام نظر کارشناسی است.

وی همچنین ارزش ثبت سفارش های تأیید شده را بالغ بر 28 میلیارد یورو گفت و گفت که بیش ترین کالاهای وارد شده شامل مواد اولیه واحدهای فراوریی، کالاهای اساسی و اولویت دار و تجهیزات و ماشین آلات واحدهای صنعتی بوده است.

به گفته این مقام مسئول 70 درصد ثبت سفارش های کل کشور در استان تهران ثبت می گردد.

صادقی در خاتمه با اشاره به ثبت تمامی فرایندهای حوزه بازرگانی در سامانه یکپارچه سازی و نظارت بر فرآیند تجارت توضیح داد: سامانه جامع تجارت با هدف ایجاد سامانه واحد برای بازرگانان در حوزه تجارت خارجی و فعالان مالی در حوزه تجارت داخلی طراحی شده است.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که با اجرای این فرایند علاوه بر مدیریت زنجیره فراوری و تأمین کالا در کشور، موجب کاهش پدیده قاچاق نیز گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1368

به "مواد اولیه و تجهیزات تولیدی؛ بیش ترین اقلام وارداتی به تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواد اولیه و تجهیزات تولیدی؛ بیش ترین اقلام وارداتی به تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید