لیستی از عرضه اولیه های جدید بورسی ، شستاهای دیگری در راه هستند

به گزارش مجله تور یک روزه، ایمیدرو و ایدرو به عنوان دو مجموعه بزرگ وابسته به وزارت صمت، عرضه اولیه کارگزاری ها، دو شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین و سرمایه گذاری عمومی تامین، 16 شرکت زیرمجموعه بنیاد مستضعفان، 10 شرکت زیر مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و شرکت های زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان، همه این ها در لیست انتظار عرضه اولیه بازار سهام هستند.

لیستی از عرضه اولیه های جدید بورسی ، شستاهای دیگری در راه هستند

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

درباره عرضه اولیه ایمیدرو و ایدرو هرچند ابتدا رئیس سازمان خصوصی سازی از پذیرش آنها در بورس تا اواسط اردیبهشت ماه خبر داده بود اما بعد زمان این اتفاق مهم را نیمه نخست امسال بیان نمود.

درباره عرضه اولیه کارگزاری ها، وحید حسن پور، مدیرعامل کارگزاری صباتامین، عرضه اولیه سهام این کارگزاری و سایر کارگزاری هایی را که درخواست عرضه سهام شان را در بورس دادند، منوط به رفع موانع و محدودیت های قانونی در سطح شورای عالی بورس دانست و گفت: تا زمانی که دستورالعمل محدودیت خرید و فروش سهام کارگزاری ها در بورس، اصلاح نشود، نه تنها صباتامین بلکه سایر کارگزاری ها نیز نمی توانند سهام شان را در بازار سهام عرضه کنند.

وی افزود: کارگزاری صباتامین از شش ماه پیش درخواست عرضه سهام را به همراه امیدنامه و سایر مدارک، به شرکت فرابورس ارایه داده است اما با توجه به محدودیت های قانونی، دستورالعمل مذکور باید در سطح شورای عالی بورس بررسی و اصلاح شود.

اما اول اردیبهشت ماه امسال، مدیرعامل تامین سرمایه امین از بورسی شدن تامین سرمایه امین خبر داد و تاکید کرد که به زودی دو شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین و سرمایه گذاری عمومی تامین را نیز راهی بازار سهام خواهیم کرد.

فردای این روز، پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان گفت: اکنون32 شرکت بنیاد مستضعفان در بورس فعال هستند که دو شرکت جنرال مکانیک و دوده صنعتی فام، در سال 98 عرضه شد و هم اکنون 16 شرکت دیگر هم در حال پذیرش برای عرضه سهامشان در بورس هستند.

فردای آن، یعنی سوم اردیبهشت ماه هم رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: نزدیک به 10 شرکت جدید ستاد در صف ورود به بورس هستند.

در همین حال، پس از عرضه اولیه شستا و اعلام عرضه اولیه مجموعه های وابسته به نهادهایی بزرگی مثل بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، این بار نوبت به صندوق ذخیره فرهنگیان رسیده که مدیر عامل آن از عرضه اولیه زیرمجموعه های این صندوق خبر داده است.

در این مورد مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام کرده است که عرضه اولیه زیرمجموعه های صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس و فرابورس انجام خواهد شد.

آیا این لیست عرضه اولیه های بورسی کوچکتر خواهد شد و این وعده ها محقق می شوند؟

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 952

به "لیستی از عرضه اولیه های جدید بورسی ، شستاهای دیگری در راه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیستی از عرضه اولیه های جدید بورسی ، شستاهای دیگری در راه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید