عکس، اعتراض اروپایی ها به محدودیت های کرونایی و برخورد خشن پلیس

به گزارش مجله تور یک روزه، نیروهای امنیتی و پلیس در چند کشور اروپایی با حمله به معترضانی که ضد قوانین و محدودیت های مرتبط با شیوع ویروس کرونا تظاهرات نموده بودند، تعداد زیادی را بازداشت کردند.

عکس، اعتراض اروپایی ها به محدودیت های کرونایی و برخورد خشن پلیس

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل مجله تور یک روزه، گروه هایی مختلفی از مردم در چند کشور اروپایی روز شنبه به خیابان ها آمده و علیه تصمیمات دولت های خود برای اعمال قوانین و محدودیت های مرتبط با ویروس کووید19، تظاهرات و اعتراض کردند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، پلیس آلمان می گوید در روز گذشته هزاران آلمانی با تظاهرات در خیابان ها، اعتراض خود را نسبت به محدودیت های اعمالی از سوی دولت نشان دادند.

این در حالی است که دولت آلمان طی روزهای اخیر با توجه به پایین تر بودن نرخ تلفات ویروس کرونا در این کشور نسبت به بعضی دیگر کشورهای اروپایی، برطرف بعضی محدودیت های کرونایی را شروع کرده است.

به نوشته رویترز، علی رغم اینکه دولت آنگلا مرکل صدراعظم آلمان بر لزوم تداوم بعضی محدودیت ها جهت آهسته شدن شیوع ویروس کرونا تاکید دارد، اما تظاهرات کنندگان برای دومین آخر هفته پیاپی به خیابان ها آمده و خواهان برطرف محدودیت ها شدند.

بر این اساس، پلیس آلمان نیز در مقابله با معترضانی که قوانین فاصله گذاری را رعایت نکرده و حتی از ماسک نیز استفاده نکرده بودند، تعدادی از آنها را بازداشت کرد.

شبکه سی جی تی اِن تعداد بازداشتی ها در برلین را حدود 200 نفر گزارش کرد و گفت گروه های خاصی از آلمانی ها با معترضان به قوانین قرنطینه ای درگیر شدند.

در انگلیس، پلیس لندن 19 نفر را به دلیل شکستن عامدانه محدودیت ها و قوانین فاصله گذاری اجتماعی و اعتراض به این اقدامات بازداشت کرد.

به نوشته رویترز، پلیس لندن می گوید گروهی از تظاهرات کنندگان که در پارک مرکزی این شهر تجمع و به واکنش دولت بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس به بحران کرونا اعتراض می کردند، از دستور متفرق شدن پیروی نکرده و بازداشت شدند.

تصاویر و ویدئوهای منتشر شده از نحوه برخورد پلیس انگلیس با معترضان نشان می دهد که این نیروها با توسل به زور و رفتاری خشن اقدام به بازداشت تظاهرات کنندگان کرده اند.

در لهستان نیز پلیس برای متفرق کردن معترضانی که خواهان برطرف سریعتر محدودیت های کرونایی و بازگشایی تمام کسب وکارها بودند، از گاز اشک آور استفاده کرد.

به نوشته رویترز، صدها نفر از مردم لهستان روز شنبه در شهر ورشو گردهم آمده و با حمل پلاکاردهایی با نوشته های کار و نان یا [اوضاع] باید دوباره عادی گردد به سیاست های قرنطینه ای دولت اعتراض کردند.

پلیس نیز با استناد به اینکه برگزاری تظاهرات و تجمعات عمومی هنوز ذیل دستورات ویژه دولت برای شرایط همه گیری ممنوع است، به قوه قهریه متوسل شده و ضمن ضرب و شتم تعدادی از معترضان، به سمت آنها گاز اشک آور شلیک کرد.

آلمان

انگلیس

لهستان

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 982

به "عکس، اعتراض اروپایی ها به محدودیت های کرونایی و برخورد خشن پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، اعتراض اروپایی ها به محدودیت های کرونایی و برخورد خشن پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید