عبدالله عبدالله به فرمان لغوریاست اجرایی افغانستان واکنش نشان داد

به گزارش مجله تور یک روزه به نقل از بی بی سی، عبدالله عبدالله که خود را رئیس جمهوری دولت همه شمول افغانستان عنوان نموده است، فرمان لغو ریاست اجرایی از سوی اشرف غنی، را رد کرد.

عبدالله عبدالله به فرمان لغوریاست اجرایی افغانستان واکنش نشان داد

به گفته عبدالله عبدالله، اشرف غنی دیگر رئیس جمهوری نیست و دستورات و احکام او نامعتبر است.

عبدالله عبدالله همچنین افزوده است که به زودی طی فرمانی رئیس اجرایی جدید دولت همه شمول را معرفی خواهد نمود و از کارکنان اداری و نظامی ریاست اجرایی خواسته است تا به مانند گذشته به وظایف و مسئولیت های روزمره خود ادامه دهند.

ساعاتی پیش از این، اشرف غنی که به تازگی به عنوان رئیس جمهور جدید افغانستان سوگند یاد نموده است، با صدور فرمانی ریاست اجرایی دولت افغانستان را لغو کرد.

پیش از این نیز، صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در یک نشست خبری گفته بود که ریاست اجرایی دیگر وجود ندارد.

گفته شده با صدور این فرمان از سوی اشرف غنی، دیگر هیچکدام از نامه ها و دستورات ریاست اجرایی قابل اجرا نیست و کارمندان آن به وسیله کمیسیون اصلاحات اداری در دیگر نهادها به کار گرفته خواهند شد.

مقام ریاست اجرایی دولت افغانستان پیشتر در اختیار عبدالله عبدالله، نامزد رقیب اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری بود که در دور قبلی دولت افغانستان در قالب دولت وحدت ملی با هدف مشارکت قدرت عبدالله عبدالله ایجاد شده بود.

اعلام انحلال مقام ریاست اجرایی دولت افغانستان پس از آن صورت می گیرد که عبدالله عبدالله نتایج انتخابات ریاست جمهوری اخیر افغانستان را نپذیرفت و همزمان با اشرف غنی اقدام به برگزاری مراسم سوگند ریاست جمهوری کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 829

به "عبدالله عبدالله به فرمان لغوریاست اجرایی افغانستان واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله عبدالله به فرمان لغوریاست اجرایی افغانستان واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید