شناسایی آنتی بادی کرونا در بدن حیوانات خانگی

به گزارش مجله تور یک روزه، نتایج یک آنالیز جدید در ایتالیا نشان می دهد انتقال ویروس کرونا از انسان ها به حیوانات نیز ممکن است و این ویروس تنها از حیوانات به انسان ها منتقل نمی گردد.

شناسایی آنتی بادی کرونا در بدن حیوانات خانگی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله تور یک روزه به نقل از مدیکال نیوز، تحقیقی که در این مورد در ایتالیا اجرا شده، حاکیست آنتی بادی ویروس کرونا در بدن 3 تا 4 درصد از حیوانات خانگی وجود دارد و این مساله نشان می دهد عفونت کرونا به گونه ای به بدن حیوانات مذکور منتقل شده است. البته تا به حال ویروسی از بدن این حیوانات به دست نیامده است.

بر اساس تحقیقات قبلی ویروس کرونا می تواند حیوانات خانگی مانند گربه و سگ را آلوده کند و شواهدی از آلودگی بعضی حیوانات به ویروس مذکور به دست آمده است. البته به نظر می رسد ویروس کرونا نمی تواند مشکل جدی در حیوانات ایجاد کند.

نتایج این تحقیق حاکیست بدن سگ ها در برابر عفونت کرونا مقاومت بالایی دارد ولی در گربه ها شاهد شکل گیری عفونت تنفسی در صورت ابتلای به کرونا هستیم و گربه ها از قابلیت بالایی برای انتقال ویروس کرونا به دیگر حیوانات هم برخوردار هستند. آنالیز یادشده از مارس تا می سال 2020 بر روی بیش از 900 سگ و 500 گربه اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1089

به "شناسایی آنتی بادی کرونا در بدن حیوانات خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی آنتی بادی کرونا در بدن حیوانات خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید