شتاب شرکت های چینی برای استقرار در خاک پاکستان

به گزارش مجله تور یک روزه، ده ها شرکت چینی با مناسب خواندن شرایط کار در پاکستان و پس از امضای تفاهم نامه های مشترک، تجهیزات خود را به این کشور منتقل کردند.

شتاب شرکت های چینی برای استقرار در خاک پاکستان

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از ای.آر. وای نیوز، به دنبال گسترش روابط تجاری میان پکن و اسلام آباد اشتیاق و شتاب شرکت های چینی برای فعالیت در خاک پاکستان افزایش یافته است.

عبدالرزاق داوود مشاور تجاری نخست وزیر پاکستان با اعلام این خبر اضافه نمود: شرایط آسان سرمایه گذاری در پاکستان شرکت های چینی را به سرمایه گذاری در خاک کشور ما ترغیب نموده است.

وی گفت: طبق تفاهم نامه ای که با دولت پکن امضا شده است شرکت های چینی از کارمندان پاکستانی استفاده می نمایند و از فراوریات آنها 30درصد در خاک پاکستان استفاده می گردد و مابقی آن به خارج از کشور صادر خواهد شد.

در بین شرکت های چینی که تاکنون پیروز به انتقال خط فراوری خود به پاکستان شده اند کارخانه های ساخت تایر و ساخت فولاد وجود دارد.

مشاور تجاری عمران خان در این خصوص گفت: اسلام آباد احتیاج مبرمی به تایرهای کامیون و اتوبوس دارد، به همین دلیل از ورود این شرکت ها به داخل کشور حمایت نموده است.

گفته می گردد بعضی از شرکت های چینی مستقیماً خط فراوری نخواهند داشت و به وسیله کارخانه های مشابه پاکستانی فعالیت های خود را انجام می دهند.

دولت اسلام آباد بر این باور است که کارخانه های چینی می توانند صنایع جدید و به روز را وارد پاکستان و برای جوانان این کشور فرصت اشتغال ایجاد نمایند.

این کارخانه ها سرمایه گذاری متوسطی در حد 100میلیون دلار انجام می دهند و از کارگران و کارمندان بومی استفاده خواهند کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 514

به "شتاب شرکت های چینی برای استقرار در خاک پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شتاب شرکت های چینی برای استقرار در خاک پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید