سفر قریب الوقوع نخست وزیر کانادا به کوبا، آرژانتین و پرو

به گزارش مجله تور یک روزه، نخست وزیر کانادا قرار است به زودی و با هدف تقویت روابط مالی و تجاری با کوبا به این کشور آمریکای لاتین برود.

سفر قریب الوقوع نخست وزیر کانادا به کوبا، آرژانتین و پرو

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سفر جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا 40 سال پس از سفر پدرش به کوبا صورت می گیرد.

کانادا یکی از نزدیکترین متحدان غربی کوبا محسوب می گردد و ترودو قرار است با رائول کاسترو، رییس جمهوری کوبا در این سفر ملاقات کند.

پیر الیوت ترودو، پدر جاستین ترودو در سال 1976 نخستین رهبر از کشورهای عضو ناتو بود که به کوبا رفت.

سفر وی در آن موقع بسیار مناقشه برانگیز بود چون دو کشور آمریکا و کوبا از دشمنان یکدیگر در جنگ سرد بودند. اما سفر جاستین ترودو به کوبا در زمانی که روابط میان هاوانا و واشنگتن خوب شده، برای بهتر کردن روابط میان اوتاوا و هاوانا است.

نخست وزیر کانادا همچنین قرار است به آرژانتین نیز برود و سپس به پرو سفر کند تا در نشست همکاری مالی آسیا پاسیفیک حضور بهم رساند.

ترودو در بیانیه ای اعلام نمود: کوبا و آرژانتین دو شریک نزدیک در نیمکره جنوبی برای کانادا هستند. من به دنبال همکاری با کاسترو و مائوریسیو ماکری، رییس جمهوری آرژانتین هستم تا روابط تجای قوی تری را با این دو کشور آمریکای لاتین برقرار کنم.

کانادا و مکزیک تنها کشورهای آمریکای شمالی هستند که با کوبا پس از انقلاب 1959 روابط خود را حفظ کردند و از نظر تجاری، گردشگری و سرمایه گذاری با آن در ارتباط هستند.

البته هنوز معین نیست که آیا نخست وزیر کانادا با فیدل کاستروی 90 ساله و رهبر سابق کوبا در این سفر ملاقات می نماید یا خیر.

انتهای پیغام

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 2 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 811

به "سفر قریب الوقوع نخست وزیر کانادا به کوبا، آرژانتین و پرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر قریب الوقوع نخست وزیر کانادا به کوبا، آرژانتین و پرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید