ریزش بورس چه تاثیری بر سهام عدالت دارد؟

به گزارش مجله تور یک روزه، یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در مورد سازوکار معاملات بورس باید سرلوحه کاری متولیان امر قرار بگیرد، گفت: سهامداران بویژه تازه واردان به بازار سهام برای کنترل ریسک خود از ظرفیت صندوق های سرمایه گذاری استفاده نمایند.

ریزش بورس چه تاثیری بر سهام عدالت دارد؟

به گزارش مجله تور یک روزه به نقل از تسنیم، علی امیری اظهار کرد: نگاهی به فرایند معاملات بورس از ابتدای سال جاری تا به امروز حکایت از رشد بدون وقفه شاخص بورس دارد و قیمت سهام بعضی از شرکت ها نیز در این مدت افزایش خوبی را تجربه نموده است.

این کارشناس بازار سرمایه اضافه نمود: این در حالی است که شاخص بورس هم به مرز روانی یک میلیون واحد نزدیک شده است و همین عامل موجب شده تا بازار سرمایه روی به اصلاح و استراحت بیاورد.

وی با اشاره به فروش گسترده و سهام دولت به مردم و نیز آزادسازی سهام عدالت گفت: این اقدام از یک سو موجب تامین اقتصادی دولت شده که با فروش سهام خود به آن دست پیدا می نماید و از سوی دیگر با آزادسازی سهام عدالت، مردم به حق و حقوق خود می رسند.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: این در شرایطی است که با توجه به مهلت قانونی دو ماهه مشخص شده برای ممنوعیت فروش سهام دولت و همچنین سهام عدالت توسط مشمولان، دستکم تا دو ماه آینده این دو مولفه تاثیری در افزایش عرضه ها در بازار سهام و در نتیجه اثرپذیری منفی کلیت بازار از این موارد ندارد.

وی گفت: ضمن این که بخشی از سهام عدالت به روش غیرمستقیم در اختیار دولت قرار خواهد گرفت و از سوی دیگر 30 درصد سهام افرادی که روش مستقیم را انتخاب می نمایند آزادسازی نمی گردد که در مجموع در کوتاه مدت بازار سرمایه از آزادسازی سهام عدالت و فروش سهام دولت تاثیر نمی پذیرد.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: بخشی از کسانی که آزاسازی سهام عدالت را به روش مستقیم انتخاب می نمایند اقدام به فروش سهام خود نخواهند کرد، ضمن این که آن دسته از افراد هم که سهام دو میلیون تومانی دولت را می خرند با دید سرمایه گذاری اقدام به این کار می نمایند، که از این جهت هم این دو اقدام اثر بر کلیت بازار سهام نخواهد داشت.

وی با اشاره به نقدینگی خوبی که به سمت بازار سهام آمده است، اضافه نمود: باید از این اتفاق برای تامین اقتصادی صنایع بهره برد. بر این اساس ضروری است تا با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب سازوکار درستی را برای ورود سرمایه به این بازار تدارک ببینیم. ضمن این که به سهامداران بویژه تازه واردان به بازار سهام توصیه می گردد برای کنترل ریسک خود از ظرفیت صندوق های سرمایه گذاری استفاده نمایند.

این کارشناس بازار سرمایه در پیش بینی فرایند بازار سهام، با بیان این مطلب که با افت این بازار، ارزش سهام عدالت نیز کاهش می یابد، گفت: پس از اصلاح کوتاه مدت، شاخص بورس و قیمت سهام شرکت ها دوباره به فرایند صعودی خود ادامه خواهند داد، چرا که نقدینگی خوبی در این بازار حضور دارد و کماکان رکود سنگینی بر سایر بازارها حاکم است.

  • ارزش سهام عدالت 16 برابر شده است
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 972

به "ریزش بورس چه تاثیری بر سهام عدالت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریزش بورس چه تاثیری بر سهام عدالت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید