رویترز: کشتی ایرانی 14000 تن آلومینا در ونزوئلا بارگیری کرد

به گزارش مجله تور یک روزه، یک کشتی با پرچم ایران پس از تحویل محموله اش به یک سوپرمارکت ایرانی در ونزوئلا، محموله هایی از آلومینا (اکسید آلومینیوم) در این کشور بارگیری کرده است.

رویترز: کشتی ایرانی 14000 تن آلومینا در ونزوئلا بارگیری کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، یک کشتی با پرچم ایران پس از تحویل محموله اش به یک سوپرمارکت ایرانی در ونزوئلا، محموله های از آلومینا (اکسید آلومینیوم) در این کشور بارگیری کرده است. این اقدام جدید ترین نشانه روابط نزدیک بین این دو کشور تحت تحریم های آمریکاست.

هنوز معین نیست این محموله برای چه کسی بارگیری شده و مقصد آن کجاست. کشتی گلسان یک کشتی باری با ظرفیت حمل 22882 تن کالاست که در حال حاضر در اقیانوس اطلس به سمت شرق می رود ولی مقصد آن هنوز هم بندر لا گوایرا در ونزوئلا نشان داده می شود.

این دو کشور عضو اوپک روابط تجاری خود را در ماههای اخیر افزایش داده اند. ایران در ماه آوریل 5 نفتکش حاوی سوخت به ونزوئلا فرستاد تا به حل مشکل کمبود بنزین در این کشور کمک کند. همچنین تجهیزاتی از طرف ایران به ونزوئلا ارسال شده تا تولید در بزرگترین مجتمع پالایشگاهی این کشور از سر گرفته شود.

مقامات کاراکاس و تهران معین نکرده اند پول این محموله های بنزین و تجهیزات چگونه به ایران پرداخت شده است ولی آمریکا ادعا می کند رژیم مادورو در ازای این محموله ها طلا پرداخت کرده است.

افزایش روابط تجاری بین ایران و ونزوئلا باعث عصبانیت واشنگتن شده است. آمریکا سعی می کند رژیم مادورو را سرنگون کرده و برنامه های اتمی ایران را خنثی کند.

دولت ترامپ در همین ماه محموله های سوختی را که به سمت ونزوئلا می رفت توقیف و یک شرکت چینی را که به هواپیمایی ماهان ایران برای ارسال تجهیزات به ونزوئلا کمک می کرد، تحریم کرد.

آلومینا یک پودر است که از پالایش بوکسیت (هیدروکسید آلومینیوم) به دست می آید و ماده اصلی تولید آلومینیوم است. واشنگتن بخش فلزات ایران را که شامل شرکتهای آلومینیوم هم می شود تحریم کرده است.

اطلاعات کشتیرانی رفینیتیو ایکون نشان می دهد کشتی گلسان در ماه مه از بندرعباس تهران حرکت کرده و در اواخر ماه ژوئن به کاراکاس رسیده است. طبق گفته منابع، 14 هزار تن آلومینا در این کشتی بارگیری شده است.

161

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1150

به "رویترز: کشتی ایرانی 14000 تن آلومینا در ونزوئلا بارگیری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: کشتی ایرانی 14000 تن آلومینا در ونزوئلا بارگیری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید