روحانیان مذهبی ازبکستان: تصادف رانندگی با سرعت غیر مجاز معادل خودکشی و حرام است

به گزارش مجله تور یک روزه، شورای روحانیان مذهبی ازبکستان برای کاستن از آمار تصادفات رانندگی با صدور فتوایی اعلام کردند که تصادف رانندگی با سرعت غیر مجاز معادل خودکشی است، و خودکشی نیز حرام است.

روحانیان مذهبی ازبکستان: تصادف رانندگی با سرعت غیر مجاز معادل خودکشی و حرام است

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری اورآسیانت، مقامات مذهبی ازبکستان در آسیای مرکزی برای بهبود ایمنی جاده ها در فتوایی جدید اعلام کردند کسانی که در اثر سرعت بالا در تصادف ها جان خود را از دست می دهند برابر با کسانی قرار می گیرند که دست به اقدام حرام خودکشی زده اند.

افزایش آمار تصادفات جاده ای ازبکستان موجب شد تا دولت این کشور مقررات رانندگی را سخت تر نموده و برای فرهنگ سازی بهتر و بیشتر برای رعایت این مقررات، شورای روحانیون این کشور نیز وارد عمل شده و در ماده قانونی که ماه مه (اردیبهشت) گذشته برای رانندگی در این کشور تنظیم شد، تاکید شد که تمامی قوانین هدایت و رانندگی این کشور باید براساس قوانین اسلام باشد.

براساس فتوای جدید شورای روحانیان این کشور، از آنجایی که اشتباه رانندگان می تواند زندگی انسان ها را به خطر بیندازد، انجام هرگونه خلاف مقررات رانندگی در این کشور نه تنها جرم، بلکه گناه شرعی نیز محسوب می گردد.

طی سال های اخیر، حوادث رانندگی که منجر به مرگ انسان ها می گردد در این کشور بسیار افزایش یافته است.

براساس گزارش وزارت کشور ازبکستان در سال 2020 دستکم هزار و 962 نفر در حوادث جاده ای جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با سالهای قبل رو به افزایش است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1637

به "روحانیان مذهبی ازبکستان: تصادف رانندگی با سرعت غیر مجاز معادل خودکشی و حرام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانیان مذهبی ازبکستان: تصادف رانندگی با سرعت غیر مجاز معادل خودکشی و حرام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید