خطرات مرگبار استفاده از تلفن همراه حین رانندگی

به گزارش مجله تور یک روزه، مطالعات نو نشان می دهند، افرادی که حین رانندگی با تلفن همراه صحبت یا کار می نمایند، خطر تصادف و سوانح رانندگی را به شدت افزایش می دهند.

خطرات مرگبار استفاده از تلفن همراه حین رانندگی

به گزارش سرویس ای تی و فناوری انتخاب به نقل از فاکس نیوز، رانندگی با حواس پرت در حال تبدیل شدن به یک هنجار اجتماعی تازه در جاده ها است، نتایج یک مطالعه نشان می دهد که 9 راننده از هر 10 راننده آمریکایی، در سال گذشته اعتراف نموده اند که از تلفن هوشمند خود در حین رانندگی استفاده می نمایند.

مطالعات اخیر نشان می دهد که افراد بیشتری نسبت به سال های گذشته، با تلفن های خود کار می نمایند، یا به طور دیگری حواس خود را پرت می نمایند.

مطالعه StateFarm نشان داد که بیش از 90 درصد از رانندگان می دانستند که خواندن پیغام ها در حین رانندگی خطرناک است، اما یک سوم از آن ها گزارش دادند که به هر حال این کار را انجام می دهند. در یک نظرسنجی اخیر، AAA انجمن اتوموبیلرانی ایالات متحده، دریافته است که 30 ٪ یا بیشتر از رانندگان، پشت فرمان، در حال خواندن پیغام های تلفن خود هستند.

مارک جنکینز، سخنگوی AAA، گفت: مشکل های حواس پرتی همه جا برای رانندگان وجود دارد، اماخطر وقتی افزایش پیدا می نماید که فرد گوشی به دست باشد، در نتیجه در خطر تصادف قرار گیرد.

منبع: انتخاب
انتشار: 8 دی 1401 بروزرسانی: 8 دی 1401 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 2145

به "خطرات مرگبار استفاده از تلفن همراه حین رانندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرات مرگبار استفاده از تلفن همراه حین رانندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید