خبرنگاران یحیی سریع: به حملات دشمن سعودی پاسخ کوبنده می دهیم

به گزارش مجله تور یک روزه، تهران- خبرنگاران- سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: به حملات هوایی و زمینی بی وقفه ائتلاف سعودی پاسخ کوبنده خواهیم داد.

خبرنگاران یحیی سریع: به حملات دشمن سعودی پاسخ کوبنده می دهیم

به گزارش المسیره، یحیی سریع پنجشنبه شب اضافه نمود: نیروهای دشمن به حملات خود در محورهای مختلف ادامه می دهند؛ به طوری که بیش از 13 عملیات پیشروی و نفوذ در خاک یمن طی در هفته گذشته در جبهه های مأرب، البیضاء، الضالع، الجوف و مرزهای شمالی انجام داده اند.

وی ادامه داد: ظرف یک هفته گذشته 200 حمله هوایی نیز از سوی ائتلاف سعودی علیه استان های مختلف یمن صورت گرفته است.

سریع اضافه نمود: ائتلاف سعودی از نهم آوریل (21 فروردین) 65 عملیات هجومی و نزدیک به 700 حمله هوایی به استان های مأرب، صنعا، الجوف، الضالع، صعده، الحدیده و عمران انجام داده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در انتها اظهار کرد: حملات هوایی و زمینی بی وقفه ائتلاف سعودی با پاسخ مناسب و دردناک روبه رو خواهد شد.

ائتلاف سعودی آدینه گذشته (پنجم اردیبهشت) پس از 2 هفته از اعلام آتش بس ادعایی اش، گفت که این آتش بس یک ماه دیگر تمدید شده است.

ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی در 21 فروردین از آتش بس دوهفته ای قابل تمدید در یمن اطلاع داد.

این در حالی است که یمنی ها بارها ائتلاف سعودی را به نقض آتش بس متهم نموده اند.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی-آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را شروع کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تا به امروز هزاران یمنی به شهادت رسیده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به عظیم ترین فاجعه انسانی در دنیا تبدیل شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 960

به "خبرنگاران یحیی سریع: به حملات دشمن سعودی پاسخ کوبنده می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یحیی سریع: به حملات دشمن سعودی پاسخ کوبنده می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید