خبرنگاران نماینده اتحادیه اروپا در وین: لغو تحریم ها بخش مهمی از برجام است

به گزارش مجله تور یک روزه، لندن- خبرنگاران- نماینده اتحادیه اروپا در سازمان های بین المللی مستقر در وین با اشاره به حمایت کامل این اتحادیه از برجام، توضیح داد که لغو تحریم ها بخش مهمی از این توافق به شمار می رود.

خبرنگاران نماینده اتحادیه اروپا در وین: لغو تحریم ها بخش مهمی از برجام است

استفن کلمنت این اظهارات را روز سه شنبه در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی مطرح نمود.

وی توضیح داد؛ اتحادیه اروپا تعهد قاطعانه خود را نسبت به برجام و تداوم حمایت از آن اعلام می دارد.

کلمنت اضافه نمود: این اتحادیه نسبت به همکاری با جامعه دنیای برای حفظ برجام به عنوان دستاورد مهم چند جانبه ای که وفق قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد به تأیید رسید، مصمم است.

این سیاستمدار اروپایی توضیح داد؛ برجام عنصر کلیدی معماری عدم اشاعه تسلیحات هسته ای است که برای امنیت منطقه، اروپا و دنیا حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه برجام ضامن صلح آمیز بودن ماهیت برنامه هسته ای ایران است، توضیح داد که اجرای کامل آن بسیار حائز اهمیت است.

نماینده اتحادیه اروپا در سازمان های بین المللی مستقر در وین با بیان اینکه برجام ضامن صلح آمیز بودن ماهیت برنامه هسته ای ایران است، توضیح داد که اجرای کامل آن، حیاتی و بسیار حائز اهمیت است.

کلمنت در بخش دیگری از اظهارات خود، مراتب تأسف عمیق اتحادیه اروپا از خروج آمریکا از برجام و از سرگیری تحریم ها علیه ایران را بیان کرد. وی از تمام کشورها خواست تا از اقداماتی که مانع اجرای تعهدات مندرج برجام می گردد خودداری نمایند.

وی توضیح داد: در کنار اجرای کامل تعهدات هسته ای ایران در چارچوب برجام، لغو تحریم ها بخش مهمی از این توافق به شمار می رود. وی مدعی شد که اتحادیه اروپا تعهدات خود از جمله لغو تحریم های مورد اشاره در برجام را به طور کامل اجرا نموده است.

این سیاستمدار اروپایی همچنین نسبت به کاهش تعهدات ایران تحت برجام از جمله عبور از ذخایر اورانیوم ابراز نگرانی کرد و مدعی شد که این اقدامات، غیر قابل بازگشت هستند.

وی اضافه نمود: اتحادیه اروپا از تصمیم پنجم ژانویه که ایران هیچ محدودیتی را در حوزه عملیات (هسته ای) نخواهد داشت عمیقاً متأسف است. این تصمیم زمانی گرفته شد که تنش ها در منطقه بسیار جدی است.

کلمنت اضافه نمود: از ایران می خواهیم تمام اقداماتی را که با برجام سازگار نیست به عقب بازگردانده و بدون فوقت وقت به اجرای کامل تعهداتش بازگردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 826

به "خبرنگاران نماینده اتحادیه اروپا در وین: لغو تحریم ها بخش مهمی از برجام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نماینده اتحادیه اروپا در وین: لغو تحریم ها بخش مهمی از برجام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید