خبرنگاران مسائل ساکنان حریم راه آهن گرمدره کرج آنالیز شد

به گزارش مجله تور یک روزه، کرج - خبرنگاران - مسائل خانوارهای ساکن در حریم راه آهن گرمدره روز دوشنبه با حضور مسوولان فنی و مهندسی استان های تهران و البرز مورد آنالیز نهاده شد.

خبرنگاران مسائل ساکنان حریم راه آهن گرمدره کرج آنالیز شد

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

ساکنان حریم خط ریلی تهران - تبریز در محدوده منطقه گرمدره کرج می گویند که این ریلی بدون لحاظ کردن مسایل ایمنی برای ساکنان طراف آن در گرمدره احداث شده و تا به امروز مسائلی برای

آنان به وجود آورده است .

حدود 110 واحد مسکونی در حریم راه آهن تهران - تبریز در محدوده گرمدره کرج قرار دارند که در پی شکایت های ساکنان این واحدها امروز مسوولان فنی و مهندسی استان های تهران و البرز با دعوت شورا و شهرداری گرمدره نشست مشترک دراین خصوص برگزار نمایند.

عباس دادخواه شهردار گرمدره در این نشست گفت: چندین سال است که بحث این املاک پیگیری شده اما تا کنون به هیچ نتیجه ای نرسیده است.

وی بیان داشت: افرادی که به عنوان صاحبان این املاک واقع در حریم راه آهن در گرمدره هستند، بارها از مسوولان تقاضای رفع مسائل ناشی از این ریلی شده اند.

دادخواه گفت: هر طرحی که در راستا آن املاک خصوصی وجود دارد باید در زمان آغاز به کار موانع را رفع کند اما تکلیف بیش از 100 خانوار واقع در حریم راه آهن گرمدره هنوز تعیین نشده است.

یاسر سلگی عضو شورای اسلامی شهر گرمدره نیز گفت: برای املاک واحدهای مسکونی حریم راه آهن گرمدره تا به امروز شهرداری نتوانسته پروانه صادر کندو از طرفی راه آهن نیز برای تملک این املاک کاری پیش نبرده است.

وی با بیان اینکه مکاتبات زیادی در این مورد با استانداری البرز ، فرمانداری کرج و نمایندگان مردم در مجلس نجام داده ایم، اضافه کرد: اما مطالبات صاحبان این املاک همچنان به قوت خود باقی است.

سلگی اظهار داشت: در سال های گذشته قرار بود با تامین 6 میلیارد تومان اعتبار این املاک خریداری و ساکنان آنها به جای دیگری نقل مکان نمایند که این اعتبار تامین نشد و اکنون قیمت املاک چندین برابر شده است .

وی بیان داشت: زیرگذر راه آهن منطقه ناصریه گرمدره سال های زیادی است که به حال خود رها شده که ترک هایی در بدنه پل به وجود آمده که ممکن است سبب ریزش پل گردد، ما در این مورد چگونه جوابگوی مردم باشیم .

سلگی گفت : مردم گرمدره توقعاتی دارند و مسوولان باید در خصوص رفع مسائل املاک واقع در حریم راه آهن کاری انجام دهند ؛ چون ساکنان آنجا به دلیل ناکارآمد بودن این زمین ها در معرض خطر هستند و به دلیل نبود پروانه ساختمانی نمی توانند هیچ ساخت و سازی در ناصریه انجام دهند.

شهر گرمدره کرج حدود 25 هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1020

به "خبرنگاران مسائل ساکنان حریم راه آهن گرمدره کرج آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مسائل ساکنان حریم راه آهن گرمدره کرج آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید