خبرنگاران عبدالله: مردم افغانستان از جنگ خسته اند

به گزارش مجله تور یک روزه، تهران- خبرنگاران- رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با اشاره به جنگ های داخلی کشورش، گفت: مردم افغانستان از درگیری و جنگ خسته شده اند.

خبرنگاران عبدالله: مردم افغانستان از جنگ خسته اند

به گزارش خبرنگاران، عبدالله عبدالله یکشنبه شب در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما، اظهار کرد: مردم افغانستان می دانند که ما می خواهیم در کشور صلح و امنیت سراسری برقرار گردد و زمینه برای گفت وگوها وجود دارد و مذاکرات با طرف مقابل نیز شروع شده است.

وی با بیان اینکه باید در عمل نشان دهیم که به موضوع صلح علاقه مند هستیم ادامه داد: امیدواریم پیشرفت موضوع کاهش خشونت برای مردم افغانستان محسوس باشد چراکه ایجاد صلح، تقاضا و خواسته اصلی مردم افغانستان است.

وی تاکید نمود: جمهوری اسلامی افغانستان آمادگی لازم برای مذاکره را دارد، اما طالبان هنوز موافقت نکرده و امیدواریم تا بتوانیم به نتیجه مناسب دراین زمینه برسیم.

عبدالله توضیح داد: حداقل خواست افغان ها، امنیت حین مذاکرات صلح افغانستان است؛ صلح در افغانستان به سود همه کشورها خواهد بود؛ جنگ داخلی برای کشور ما بسیار گران تمام شده و اجماع نسبی برای پیروز شدن پروژه صلح در افغانستان وجود دارد.

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با اشاره به اینکه معین سرنوشت مردم باید به وسیله رأی آزاد در افغانستان باشد، یادآور شد: دو طرف باید بر روی یک بسته جامعه به توافق برسند که نتیجه آن برای همه مردم افغانستان باید مورد قبول باشد.

وی تأکید کرد: مردم پس از چهار دهه جنگ داخلی و فرسایشی دیگر خسته شده اند، اگر گفت وگوها به نتیجه نرسد به این معناست که جنگ ادامه پیدا می نماید و ادامه جنگ نیز به معنای درد و رنج برای مردم افغانستان است.

به گزارش خبرنگاران، عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان پیش از ظهر یکشنبه برای یک سفر سه روزه و ملاقات و گفت وگو با مقام های بلندپایه جمهوری اسلامی ایران درباره راه های گسترش روابط دوجانبه و صلح و ثبات افغانستان وارد تهران شد.

عبدالله ظهر یکشنبه با حضور در وزارت امور خارجه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ملاقات و گفت وگو کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1223

به "خبرنگاران عبدالله: مردم افغانستان از جنگ خسته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عبدالله: مردم افغانستان از جنگ خسته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید