جنگ رسانه ای پکن-واشنگتن، چین مجوز سه خبرنگار روزنامه آمریکایی را لغو کرد

به گزارش مجله تور یک روزه، دولت چین مجوز فعالیت سه خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال را به دلیل تیتر نژادپرستانه این روزنامه آمریکایی علیه مردم چین، لغو کرد.

جنگ رسانه ای پکن-واشنگتن، چین مجوز سه خبرنگار روزنامه آمریکایی را لغو کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دولت چین مجوز سه خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال را به دلیل یک تیتر نژادپرستانه این روزنامه آمریکایی لغو کرد.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که وزیر خارجه چین روز چهارشنبه به تصمیم دولت آمریکا در زمینه اعمال محدودیت شدید علیه رسانه های چینی شدیدا اعتراض و تاکید نموده بود که پکن به این تصمیم پاسخ می دهد.

با این حال هنوز تعیین نیست که تصمیم پکن درباره خبرنگاران روزنامه وال استریت ژورنال ارتباطی با تصمیم آمریکا دارد یا نه.

آمریکا اخیرا اظهار داشت که از این به بعد با رسانه های چینی به عنوان عاملان دولت رفتار می نماید نه خبرنگار. براساس این تصمیم، این شرکت های خبری باید املاک و کارکنان خود را به وزارت خارجه آمریکا اعلام و ثبت نمایند.

دو مقام ارشد آمریکایی گفته بودند که این تصمیم به این دلیل اتخاذ شده که چین کنترل خود را بر رسانه های این کشور گسترش داده و از آنها برای اشاعه پروپاگاندای حکومتی استفاده می نماید.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفته است که پکن تصمیم گرفته است از روز چهارشنبه مجوز کاری سه خبرنگار این روزنامه را به دلیل تیتر نژادپرستانه این روزنامه در زمینه ویروس کرونا باطل کند.

خبرگزاری شینهوا پیش از این از نحوه پوشش اخبار ویروس کرونا و رفتار رسانه های آمریکایی با مردم چین انتقاد نموده بود. این خبرگزاری که مواضع دولت چین را منتشر می نماید نوشته بود که مجله اشپیگل آلمان در توصیف مردم چین و ویروس کرونا از زبان تبعض آمیز استفاده نموده بود و نوشته بود که کمی نژادپرستی خوب است!

این خبرگزاری همچنین از تیتر روزنامه وال استریت ژورنال که به نظر آنها مردم چین را مسخره نموده است انتقاد کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 705

به "جنگ رسانه ای پکن-واشنگتن، چین مجوز سه خبرنگار روزنامه آمریکایی را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ رسانه ای پکن-واشنگتن، چین مجوز سه خبرنگار روزنامه آمریکایی را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید