توطئه چینی برای خدشه دار کردن وجهه حشد شعبی

به گزارش مجله تور یک روزه، به گزارش خبرنگاران به نقل از اخبار العراق، فالح الفیاض رئیس نیروهای حشد شعبی عراق بیان کرد که توطئه هایی برای خدشه دار کردن وجهه این نیروها در جریان است.

توطئه چینی برای خدشه دار کردن وجهه حشد شعبی

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

وی اضافه نمود: رزمندگان حشد شعبی، مدافع ملت عراق و مطالبات برحق آنها باقی خواهند ماند.

الفیاض با اشاره به شهادت احمد المهنه عکاس وابسته به نیروهای حشد شعبی اعلام کرد: احمد المهنه عکاس حشد شعبی در حال پوشش مطالبات مشروع ملت عراق در میادین اعتراضات به شهادت رسید.

وی ادامه داد: بعضی می خواهند که حشد شعبی را مخالف معترضان نشان دهند، اما این خیال باطلی است، زیرا حشد شعبی مدافع واقعی ملت عراق و بیان نماینده واقعی خواسته های آنها خواهد بود.

الفیاض تاکید نمود که نیروهای حشد شعبی ابزار سرکوبگری یا ابزاری در دست یک ظالم یا فاسد نیستند بلکه برای گسترش آرامش و ثبات در کشور کوشش می نمایند.

پیش از این نیز نجاح الشمری وزیر دفاع سابق عراق، در نخستین کنفرانس نیروهای حشد شعبی مرتبط با عتبات مقدس در نجف اشرف اعلام نموده بود که این نیروها عراق را از احتمال فروپاشی نجات دادند.

وی به فتوای مرجعیت دینی عراق برای اعزام مردم به جبهه های نبرد با عناصر تروریستی داعش اشاره نمود.

الشمری اعلام کرد: فتوای جهاد کفایی مرجعیت عالی دینی عراق معادلات نظامی را تغییر داد. تسلط عناصر داعش بر شهر موصل باعث ایجاد سردرگمی شد و در این شرایط، حشد شعبی نه تنها عامل توازن بلکه تبدیل به عامل مهمی در استراتژی های عراق شد.

وی ادامه داد: فتوای مرجعیت دینی و حضور نیروهای حشد شعبی، طرح وحدت ملی را پایه ریزی و توطئه های طایفه ای را خنثی کرد.

این مقام سابق عراقی اعلام کرد: نیروهای حشد شعبی تنها یک نیروی عملیاتی نیستند بلکه نقش نجات بخش را در برابر احتمال سقوط کشور در یک برهه تاریخی حساس ایفا کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1314

به "توطئه چینی برای خدشه دار کردن وجهه حشد شعبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توطئه چینی برای خدشه دار کردن وجهه حشد شعبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید