تغییرات امنیتی در عراق به دنبال حمله داعش

به گزارش مجله تور یک روزه، تهران (پانا) - نخست وزیر عراق به دنبال انفجارهای دیروز بغداد، شماری از فرماندهان را برکنار و تأکید کرد که انتقام خون عراقی ها را خواهد گرفت.

تغییرات امنیتی در عراق به دنبال حمله داعش

به گزارش العالم، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق همزمان با تعییر در پست های امنیتی بعد از انفجارهای خونین بغداد به مسببان این انفجارها هشدار داد. او بامداد آدینه گفت: پاسخ ما به کسانی که خون پاک عراقی ها را ریخته اند، سخت و ویرانگر خواهد بود.

در جریان دو انفجار دیروز (پنجشنبه) در شهر بغداد، 32 نفر از شهروندان کشته و 110 نفر نیز زخمی شده اند. دو فرد انتحاری که گفته می گردد از اتباع عربستان سعودی بودند، خود را در میان کسبه بازار محلی منفجر نموده اند.

نخست وزیر عراق بعد از انفجارهای بغداد در نشست فوق العاده با حضور فرماندهان دستگاه های امنیتی شرکت کرد و در واکنش به این حادثه امنیتی شماری را از پست های خود برکنار کرد.ررسانه های عراقی از این تغییرات و عزل و نصب های مصطفی الکاظمی به تغییرات عظیم در دستگاه های امنیتی یاد می نمایند.

نخست وزیر عراق در حکمی سرلشکر عامر صدام، معاون وزیر کشور در امور اطلاعاتی را برکنار و به جای او سرلشکر احمد ابو رغیف را منصوب کرد.

او همچنین در حکمی دیگر، عبدالکریم عبدالفاضل، مدیرکل اطلاعات و مبارزه با تروریسم در وزارت کشور را برکنار و جانشین رئیس دستگاه امنیت ملی را مأمور رسیدگی به اداره خلیة الصقور (نیروهای ویژه ضد تروریسم کرد و این اداره را زیر نظر فرماندهی کل نیروهای مسح برد که کاظمی خود سمت فرمانده کل است.

به گزارش بغداد الیوم به نقل از یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای عراق، نخست وزیر عراق همچنین فرمانده پلیس فدرال عراق را از سمت خود برکنار و رائد شاکر جودت را به عنوان این سمت معین کرد. مصطفی الکاظمی که خود پیشتر رئیس اطلاعات عراق بود، باسم مجید، فرمانده بخش اطلاعات و امنیت عملیات بغداد را از سمت خود برکنار نموده است.

انفجارهای تروریستی دیروز بغداد با توجه به حجم تلفات و زخمی ها طی سه سال گذشته که خلافت خودخوانده داعش در این کشور برچیده شده، بی سابقه است.

گروه تروریستی داعش نیز بعد از این حمله تروریستی، با صدور بیانیه ای رسما مسئولیت دو عملیات انتحاری دیروز بغداد را بر عهده گرفت. در این بیانیه داعش آمده که ابو یوسف الانصاری (اولین عامل انتحاری) خود را در جمع حاضرین در منطقه ساحه الطیران واقع در مرکز بغداد قرار داده و سپس با کمربندی انفجاری خود را منفجر کرد. پس از آن، محمد عارف المهاجر (دومین عامل انتحاری) خود را در محل تجمع کسانی که به دلیل وقوع انفجار اول جمع شده بودند، منفجر کرد که در مجموع این دو عملیات انتحاری، بیش از 30 نفر کشته و 100 نفر زخمی شدند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1407

به "تغییرات امنیتی در عراق به دنبال حمله داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات امنیتی در عراق به دنبال حمله داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید