تصمیم دانشگاه آزاد درباره چاپ مقاله دانشجویان دکتری اعلام شد

به گزارش مجله تور یک روزه، مشاور رئیس دانشگاه آزاد در امور پژوهشی درباره چاپ مقاله دانشجویان دکتری گفت: دانشجویانی که تا پیش از 15دی ماه تأییدیه چاپ مقاله در یکی از مجلات مورد تأیید را گرفته باشند، نیازی به جلسه پیش دفاع ندارند.

تصمیم دانشگاه آزاد درباره چاپ مقاله دانشجویان دکتری اعلام شد

جهت دریافت مشاوره خدمات کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محمد علی اکبری، مشاور رئیس دانشگاه آزاد در امور پژوهشی و مجری طرح پایش از برگزاری پیروز اولین دوره جلسات پیش دفاع دانشجویان دکتری تخصصی این دانشگاه اطلاع داد و گفت: بخشنامه پیش دفاع متمرکز اسفند سال 98 از سوی طهرانچی به واحد های مجری دوره دکتری ابلاغ شد که طی آن تا 15 آبان به دانشجویان این مقطع فرصت داده شد تا کار های دفاع خود را انجام دهند. این بخشنامه تا 15 دی ماه تمدید و پس از آن مقرر شد جلسات پیش دفاع متمرکز دکتری برگزار گردد. این جلسات اکنون در حال برگزاری است و تا 9 بهمن ادامه دارد.

وی با اشاره به فرآیند برگزاری جلسات پیش دفاع، اظهار کرد: فرایند برگزاری این جلسات مانند پیش دفاع سابق است، به طوری که ابتدا دانشجو درخواست برگزاری جلسه پیش دفاع خود را ارائه نموده و استاد راهنما و معاون پژوهشی آن را تأیید می نمایند. پس از این مرحله، موضوع پیش دفاع دانشجو در معاونت های موضوعی سازمان مرکزی آنالیز شده و بر اساس زمان بندی رزرو شده از سوی دانشجو، زمان برگزاری پیش دفاع متمرکز مشخص می گردد.

علی اکبری با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود به دلیل شیوع کرونا، جلسات پیش دفاع به صورت مجازی برگزار می گردد، اعلام نمود: زیرساخت های لازم برای برگزاری جلسات پیش دفاع متمرکز از سوی واحد الکترونیکی و در قالب سامانه وادافا به نشانی https://vadafa.iauec.ac.ir/ فراهم شده و در دوره اول برگزاری این جلسات حدود 600 نفر درخواست خود را برای پیش دفاع متمرکز ثبت کردند.

مشاور رئیس دانشگاه در امور پژوهشی و مجری طرح پایش با تأکید بر اینکه جلسات پیش دفاع متمرکز دانشجویان دکتری تخصصی با هدف ارتقا کیفیت رساله های دکتری و دستاورد کفایت تحصیلی برگزار می گردد، اضافه نمود: دانشجویان پس از اخذ کفایت علمی در جلسات پیش دفاع می توانند در جلسه دفاع رساله شرکت نموده و با اخذ نمره قبولی فارغ التحصیل شوند.

وی بیان کرد: با توجه به مجوز رئیس دانشگاه، دانشجویانی که تا پیش از 15 دی ماه تأییدیه (اکسپت) چاپ مقاله در یکی از مجلات علمی پژوهشی مورد تأیید دانشگاه آزاد را اخذ نموده باشند، می توانند بدون احتیاج به برگزاری جلسه پیش دفاع از رساله خود دفاع نمایند. تا به امروز برای حدود 500 نفر از دانشجویان که این شرایط را داشته اند، مجوز برگزاری جلسه دفاع نهایی از رساله دکتری صادر شده است.

علی اکبری با بیان اینکه جلسات پیش دفاع دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد با حضور هیأت تخصصی متشکل از 9 نفر از اساتید برجسته این دانشگاه و دیگر دانشگاه های کشور تشکیل می گردد، گفت: جلسات پیش دفاع متمرکز دکتری فرصت خوبی است که دانشجویان از نظرات اساتید برجسته درباره رساله دکتری خود بهره مند شوند. در این جلسات بحث های علمی و تخصصی مطرح می گردد و کفایت علمی دانشجویان مورد ارزیابی قرار می گیرد.

مشاور رئیس دانشگاه در امور پژوهشی و مجری طرح پایش با اشاره به دغدغه دانشجویان برای چاپ مقاله در مجلات مورد تأیید دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: ما به بعضی مسائل مربوط به چاپ مقالات در مجلات علمی واقف هستیم که در این راستا قرار است تعداد مجلات علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد افزایش یابد تا ضمن کاهش صف درخواست های چاپ مقاله، مقالات مستخرج از رساله دانشجویان دکتری سرعت بیشتری پیدا کند.

وی ادامه داد: با توجه به حجم بالای تعداد دانشجویان مقطع دکتری تخصصی حوزه علوم انسانی، در دوره بعد احتمال افزایش تعداد جلسات پیش دفاع این دانشجویان متناسب با تعداد درخواست ها وجود دارد.

علی اکبری در سرانجام با قدردانی از دانشجویان و اساتید شرکت نماینده در جلسات پیش دفاع متمرکز دکتری دانشگاه آزاد، گفت: در این دوره شاهد همکاری بسیار پیروزی در دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک دانشگاه شبکه ای گسترده بودیم و از این تجربیات در برگزاری هر چه بهتر جلسات بعدی استفاده خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1354

به "تصمیم دانشگاه آزاد درباره چاپ مقاله دانشجویان دکتری اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم دانشگاه آزاد درباره چاپ مقاله دانشجویان دکتری اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید