ترامپ دادستان نیویورک را برکنار کرد، دادستان: به کارم ادامه می دهم

به گزارش مجله تور یک روزه، دولت آمریکا دادستان ارشد نیویورک را که در برابر فشارها برای استعفایش مقاومت نموده بود، اخراج کرد، اما دادستان نیویورک می گوید به کارش ادامه می دهد.

ترامپ دادستان نیویورک را برکنار کرد، دادستان: به کارم ادامه می دهم

به گزراش مجله تور یک روزه به نقل از ایرنا ویلیام بار وزیر دادگستری آمریکا روز شنبه 31 خرداد گفت که او به طور رسمی از دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور خواست تا جفری برمن دادستان منطقه جنوبی نیویورک را برکنار کند.

بار در نامه ای به برمن نوشت: از آنجایی که گفتید که قصد استعفا ندارید، از رییس جمهوری خواستم تا شما را برکنار کند و او این کار را کرد.

برمن در واکنش به این نامه گفت که که وزیر دادگستری قدرت اخراج او را ندارد و او مقامش را ترک نمی کند تا زمانی که نامزد بعدی این پست به مجلس سنا معرفی گردد و در این مجلس تایید گردد و تا زمان معین جانشین، به تحقیقات درباره افراد نزدیک به دونالد ترامپ ادامه می دهد.

برمن دادستان قدرتمند ناحیه جنوب شهر منهتن به شمار می رود که نتیجه تحقیقاتش درباره افراد نزدیک به رییس جمهوری آمریکا، منجر به زندان رفتن مایکل کوهن وکیل خصوصی ترامپ شد و اکنون نیز در حال تحقیقات درباره رودی جولیانی دیگر وکیل خصوصی ترامپ است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 1059

به "ترامپ دادستان نیویورک را برکنار کرد، دادستان: به کارم ادامه می دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ دادستان نیویورک را برکنار کرد، دادستان: به کارم ادامه می دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید