ترامپ: خوب است با ایران به راه حلی مسالمت آمیز برسیم

به گزارش مجله تور یک روزه، رئیس جمهور آمریکا نیروی نظامی این کشور را قدرتمندترین در تاریخ خواند و گفت از دید او رسیدن به راهکاری مسالمت آمیز با ایران چیز خوبی است، اما باید دید در آینده چه اتفاقاتی می افتد.

ترامپ: خوب است با ایران به راه حلی مسالمت آمیز برسیم

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه با بیان اینکه واشنگتن از توان نظامی بالایی برخوردار است، گفت امیدوار است که بتوان با ایران به راه حلی مسالمت آمیز دست یافت، هرچند که ممکن است این امر مقدور نباشد.

در روزهای گذشته، بعد از حمله تلافی جویانه ارتش یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی، مقام های آمریکایی ایران را به دست داشتن در این عملیات متهم نموده و تهدیداتی را علیه ایران مطرح نموده اند. ترامپ ابتدا در توییتر نوشت که آمریکا آماده شلیک است، اما آنطور که رسانه های آمریکایی گزارش داده اند وی در پشت پرده درباره استفاده از گزینه نظامی ابراز بی میلی نموده است.

وی که در حاشیه بازدید از دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک با شبکه فاکس نیوز گفت وگو می کرد، در پاسخ به سؤالی مورد اینکه چرا با وجود بی میلی به گزینه نظامی توییتی تهدیدآمیز منتشر نموده، گفت: باید ببینیم چه می گردد. شاید ضربه هایی بسیار قدرتمند داشته باشیم. ما با فاصله زیاد از دیگران، قدرتمندترین ارتش دنیا را در اختیار داریم. زمانی که من ابتدا آمدم ما تضعیف شده بودیم، اما الان خیلی قدرتمند هستیم. ما هواپیماهای جدید، موشک های جدید، همه چیز جدید، همه نوع تجهیزاتی داریم. می دانید کلی کشتی جدید، کلی زیردریایی جدید. داریم کارهایی می کنیم که سال های سال بود که ننموده بودیم.

ترامپ اضافه نمود: وقتی من آمدم خیلی تضعیف شده بودیم، همانطور که دیروز گفتم اوضاع مهماتمان خراب بود. گفتم که چنین وضعی نباید برای هیچ رئیس جمهور دیگری تکرار گردد. ببینیم چه می گردد. اتفاق های زیادی می تواند بیافتد. اگر بتوانیم به راه حلی مسالمت آمیز برسیم، خوب است، اما ممکن هم هست که اینطور نگردد. اما هرگز هیچ کشوری به اندازه ما قدرتمند نبوده است، حتی نزدیک ما هم نبوده.

در حال تکمیل...

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 386

به "ترامپ: خوب است با ایران به راه حلی مسالمت آمیز برسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: خوب است با ایران به راه حلی مسالمت آمیز برسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید