ایلان ماسک قوانین قرنطینه را زیر پا گذاشت؛ بازگشایی کارخانه تسلا

به گزارش مجله تور یک روزه، ایلان ماسک، مدیرعامل کمپانی تسلا، بازگشایی کارخانه خودروسازی این شرکت در کالیفرنیا را تایید کرده و در این حالی است که چنین اقدامی نقض قوانین محلی مربوط به قرنطینه محسوب می شود. ایلان ماسک گفته که در هفته جاری در خط تولید این شرکت حضور دارد و همچنین نوشته: اگر قرار است کسی دستگیر شود، آن فرد باید من باشم.

ایلان ماسک قوانین قرنطینه را زیر پا گذاشت؛ بازگشایی کارخانه تسلا

آقای ماسک طی روزهای گذشته تلاش کرد که علیه قوانین محدودکننده وضع شده از جانب مقامات بخش آلامدا ایالت کالیفرنیا مبارزه کند که این قوانین برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اجرا شده اند. بر اساس این قوانین، تمام کسب وکارهای غیرضروری فقط مجاز به انجام کارهای بسیار ساده مانند بررسی پرداخت کارکنان هستند. ایلان ماسک هم در ابتدا به این فرمان اعتراض کرد ولی کارخانه خودروسازی این شرکت به ناچار از تاریخ 23 مارس تعطیل شده است.

ایلان ماسک هم در روزهای گذشته سخت مشغول تلاش بوده تا بتواند در سریع ترین زمان ممکن خط تولید کارخانه موردنظر را بازگشایی کند. در همین رابطه، سرپرست بخش آلامدا به روزنامه نیویورک تایمز گفته که آن ها با شرکت تسلا به توافق های اولیه دست پیدا کرده اند تا این کارخانه در تاریخ 18 مه کار خود را آغاز کند. اما این اظهارنظر، قبل از ثبت شکایت ایلان ماسک از مقامات موردنظر به منظور اعتراض به این قوانین بوده است.

در هر صورت حالا خط تولید کارخانه خودروسازی تسلا فعالیت خود را آغاز کرده و به کارکنان هم گفته شده اگر احساس ناراحتی می کنند می توانند در خانه بمانند اما برای انجام این کار باید مرخصی بدون حقوق بگیرند. در همین رابطه می توانیم به دیگر خودروسازان آمریکایی مانند فورد و جنرال موتوروز اشاره کنیم که قرار است در اواخر ماه جاری فعالیت خود را از سر بگیرند. برخی از این شرکت ها می خواستند زودتر فعالیت خود را آغاز کنند ولی با مقاومت اتحادیه کارگران شرکت های اتومبیل سازی روبرو شدند.

با وجود اینکه کارخانه خودروسازی خط تولید خود را بازگشایی کرده، بخش آلامدا در این زمینه بیانیه ای منتشر کرده و در آن آمده که مقامات از تسلا انتظار دارند برنامه این شرکت را برای بازگشایی دریافت و آن را بررسی کنند تا بر سر یک زمانبندی مشخص برای بازگشایی به توافق برسند. در بیانیه موردنظر آمده که آن ها تا زمانی که برنامه تسلا را برای بازگشایی تایید نکنند، این شرکت نمی تواند به غیر از کارهای بسیار ساده اقدامات دیگری را انجام دهد.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: onedaynet.ir شناسه مطلب: 983

به "ایلان ماسک قوانین قرنطینه را زیر پا گذاشت؛ بازگشایی کارخانه تسلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک قوانین قرنطینه را زیر پا گذاشت؛ بازگشایی کارخانه تسلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید